Vo všetkých štyroch stretnutiach tejto sezóny Minnesota inkasovala ako prvá, trikrát sa jej už ale podarilo otočiť zápas a dotiahnuť ho do víťazného konca. To bol aj prípad tretieho duelu v Xcel Energy Center, ktorý Divosi vyhrali 3:2, a udržali si tak 100-percentnú bilanciu v domácom prostredí. Dvomi gólmi a aj tým víťazným sa na tom podieľal skúsený Eric Staal, brankára Devan Dubnyk zas prispel 31 skevelými zákrokmi. Gól dal aj Zac Dalpe.

Do dnešného zápasu nemal nastúpiť Matt Dumba, nakoniec však šancu dostal, pretože Marco Scandella ochorel. No a Dumba si v dueli pripísal asistenciu na otvárací gól.

Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 30. Polák (Gardiner, Komarov), 36. Matthews (Nylander, Kadri) – 31. Staal (Coyle, Dumba), 43. Dalpe (Niederreiter, Brodin), 52. Staal (Parise, Suter)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Folin, Dumba, Reilly, Brodin – Coyle, Staal, Parise –Stewart, Koivu (C), Granlund – Pominville, Haula, Niederreiter – Pulkkinen, Dalpe, Zucker.

V prvej tretine sme góly aj napriek niekoľkým dobrým príležitostiam nevideli. Postarali sa o to brankári, Dubnyk vychytal Browna, Enroth v bráne hostí zas ukradol gól Koivovi. Tímy mali v úvodnej časti po jednej presilovke na každej sane, gól však nepadol ani v nich. Preto bol stav 0:0, streleckú prevahu mali Leafs v pomere 11:5.

Už v prvej minúte druhej dvadsaťminútovky mali Wild možnosť otvoriť skóre v presilovke, tá im však vôbec nevyšla. Potom prišli hviezdne chvíle Enrotha, ktorý v brejku zastavil Pominvilla a neskôr aj bez hokejky dvakrát Pariseho. Otvárací gól zápasu prišiel v jeho polovici a tešilo sa z neho Toronto, keď sa Čech Polák presadil delovkou od modrej čiary. Minnesota však už o necelú minútu vyrovnala zásluhou Erica Staala, ktorého do nájazdu krásnym pasom z otočky poslal Coyle. Potom dalo gól Toronto, gól ale neplatil pre atakovanie brankára. Javorové listy sa však predsa len do vedenia 2:1 dostali, presilovku využil po zmätku pred bránou Dubnyka mladý Matthews.

Tretiu časť Divosi začali so zmenou v zostave, keď si miesta v útokoch vymenili Zucker a Niederreiter. A prinieslo to ovocie, keďže Wild začali tretinu aktívne a po dava a pol minúte vyrovnali. Presadil sa Zac Dalpe po peknom sóle až zo stredného pásma. Domáci mali potom šťastie pri strele Nylandera, ktorý pri poloprázdnej bránke trafil len tyčku. Wild však boli naďalej aktívnejší a nakoniec sa dostali do vedenia. Staal dal svoj druhý gól v zápase po dobrom clonení Pariseho. Toronto sa ešte nadýchlo k tlaku a hralo aj presilovku. Dubnyk však niekoľko krát vytiahol skvelý zákrok a pri šanci Matthewsa mu pomohla konštrukcia brány. Leafs to ešte na konci skúsili bez brankára, Wild to ale ubránili. Dubnyk ešte v poslednej sekunde skvele zasiahol proti strele Reillyho.

1. Eric Staal, MIN (2+0)
  2. Zac Dalpe, MIN (1+0)
  3. Devan Dubnyk, MIN (31 zásahov, úspešnosť 93,9 %)

Spolu: 3 6 27 6:00 33 20 16 13 380 10 10

2 komentárov k “Wild víťazne aj v treťom domácom dueli, proti Leafs rozhodol dvojgólový Eric Staal”

1. pavel napsal:

Po prvním zápasem jsem o Dalpem říkal, že by neměl hrát, ovšem co předvedl včera, klobouček. Jediné, co mě štve, že pořád v každém zápase prohráváme a musíme dotahovat. Ale vzhledem k výsledkům je to vlastně jedno 🙂