Wild uspeli proti Bluesmanom, nastrieľali im šesť gólov

Minnesota má za sebou ďalšie dôležité víťazstvo v boji o play-off, keď v St. Louis zdolala konkurenta z Centrálnej divízie 6:2. Divosi síce inkasovali ako prví, no potom šiestimi gólmi po sebe zápas strhli na svoju stranu. O góly sa postaralo šesť rôznych hráčov, bráne bol zas oporou Devan Dubnyk, ktorý zastavil 35 striel Blues. Domáci síce prestrieľali Wild v pomere 37:20, v tretej tretine 19:3, no nebolo im to nič platné. Jedinou negatívnou správou pre Minnesotu je zranenie Jonasa Brodina, ktorý zaťíva skvelú sezónu. Dĺžka jeho absencie zatiaľ nie je známa.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)

Góly a asistencie: 1. Schwartz (Parayko, Bouwmeester), 53. Jaškin (Steen, Parayko) – 3. Niederreiter (Olofsson, Staal), 17. Foligno (Winnik), 19. Koivu (Granlund, Suter), 30. Zucker (Granlund), 37. Dumba (Zucker, Koivu), 46. Staal (Parise, Spurgeon)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Ennis, E. Staal, Niederreiter – Parise (A), Cullen, Coyle – Winnik, J. Eriksson Ek, M. Foligno.

Wild nemali dobrý úvod a už po 45 sekundách prehrávali, keď Dubnyk neudržal v náručí strelu Parayka, ktorý do brány dorazil Jaden Schwartz. Divosi sa však rýchlo vzchopili a odpovedali v 3. minúte zásluhou Nina Niederreitera. Ten sa po tom, čo Olofsson trafil žrď, najlepšie zorientoval pred bránou Huttona. Ďalšie gólové údery hostia domácim zasadili v záverečných minútach prvej časti. Do vedenia Wild dostal svojim dôrazom pred bránou Marcus Foligno, a v predposlednej minúte tretiny už bolo 3:1. Mikko Koivu si v presilovke s pukom nakorčuľoval od ľavého mantinelu až medzi kruhy odkiaľ nádhernou backhandovou strelou nedal Huttonovi šancu.

V druhej dvadasťminútovke už v bráne St. Louis nestál Hutton, po inkasovaní troch gólov ho vystriedal Jake Allen. Ani on si však dlho čisté konto neudržal. V polovici tretiny ho krásne prekonal Jason Zucker, po tom čo Granlund zachytil Allenovu zlú rozohrávku. Ani pri ďalšom góle Minnesoty zrejme Allen nemá najčistejšie svedomie. Z pravého kruhu ho strelou bez prípravy v 37. minúte prekonal Matt Dumba. Puk prešiel Allenovi pomedzi betóny.

Tretia časť strelecky aj herne patrila Bluesmanom, no gólovo to bolo vyrovnané. Najprv Wild zvýšili na 6:1 po šťastnej presilovkovej trefe Erica Staala. Domáci svojich 19 striel v záverečnej tretine zužitkovali len na jeden gól. Konečný stav stretnutia stanovil po prihrávke Steena Jaškin.