Divosi v Nashville otočili zápas a zdolali Predátorov 4:2

Minnesota sa v noci tešila už z tretieho víťazstva Bridgestone Aréne počas tejto sezóny. Wild prehrávali do 38. minúty 2:0, štyrmi gólmi ale stretnutie otočila a triumfovala pomerom 4:2. Po zvládnutí dôležitého utorkového duelu proti Chicagu, dostal voľno Devan Dubnyk, v bráne Wild tak stál Darcy Kuemper. Nehrali ani útočníci Nino Niederreiter, Zach Parise a Thomas Vanek, každý z nich si doliečoval drobné šrámy.

Nashville Predators – Minnesota Wild 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Góly a asistencie: 3. Forsberg, 11. Jones (Santorelli, Smith) – 38. Zucker PP (Fontaine, Dumba), 38. Scandella (Cooke, Schroeder), 58. Pominville (Spurgeon, Granlund), 59. Zucker do prázdnej brány (Stewart, Koivu)

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Leopold – Pominville, Granlund, Bergenheim – Stewart, Koivu, Zucker – Cooke, Coyle, Schroeder – Carter, Brodziak, Fontaine.

Zápas sa pre Kuempera ani Minnesotu nezačal dobre. Už po necelých troch minútach otvoril skóre domáci Filip Forsberg chytateľnou strelou z kruhu. V polovici úvodnej tretiny Predators odskočili Divochom na dva góly, keď sa ujala strela z modrej čiary od Setha Jonesa, Kuemper na ňu nevidel pre dobré clonenie súpera. Wild toho v prvej tretine veľa do útoku nevymysleli a nevyzeralo to tak, že bez niekoľkých kľúčových hráčov dokážu vyrovnať rekord NHL v počte výhier na súperovom ľade za sebou.

Minnesota ale v druhej tretine začal tlačiť Nashville, prestrieľala ho v nej pomerom 15:9. Napriek tomu šance dlho nevedela využiť. Až v 38. minúte využil presilovku po peknej prihrávke Justina Fontainea pred bránu Jason Zucker. 31. sekúnd po znížení Wild už bolo vyrovnané, obranca Marco Scandella dal jeden z najkrajších gólov Minnesoty v sezóne. Brániaceho hráča sa zbavil otočkou a potom nádherne zavesil.

Tretia dvadsaťminútovka začala za stavu 2:2, ktorý trval až do 58. minúty. Predtým sa Nashville snažil dať vedúci gól, bol v tlaku, Kuemper však predviedol niekoľko pekných zákrokov. Tri minúty pred koncom padol gól na opačnej strane, do vedenia dostal Wild tvrdou strelou z medzikruhov Jason Pominville. Predators ešte skúsili hru bez brankára, to ale využil Zucker na druhý gól v zápase. Mladý rýchlik hraje po návrate zo zranenia s veľkou chuťou, v dvoch dueloch strelil tri góly a v tejto sezóne už ich má na konte 21. Na gól do prázdnej brány Zuckerovi nahral kapitín Wild Mikko Koivu, pre ktorého to bol jubilejný 500. bod v kariére.

Do zostavy Wild sa dnes po vynechaní 30 stretnutí pre zranenie vrátil útočník Matt Cooke a aj asistoval na gól Scandellu.

Kuempe, ktorý chytal prvýkrát od 6. január, sa otriasol z ťažkého začiatku a potom bol oporou Wild. Predviedol 32 zákrokov.

Spolu: 4 8 27 6:00 34 25 16 12 371 5 7

6 komentárov k “Divosi v Nashville otočili zápas a zdolali Predátorov 4:2”

1. pavel napsal:

Paráda! Bez hvězd si vyšlápnout na Preds je fakt super výsledek. Přál bych si je do play-off, jenže to by Wild museli přeskočit Chicago, což nevím, jestli se povede.
    Doufám, že proti Blues zase trenér trochu protočí sestavu. Zajímal by mě Backstrome a docela rád bych viděl někoho z Iowy, i když to asi není reálné. A Bergenheim bohužel zase nic… 🙁

• FeelWild napsal:

Souhlas! Berghenhaim dostal šanci a zase ji promarnil, ten kluk na víc už nemá 🙁 Zacky naprosto úžasný! Ze začátku bylo vidět na Darcy že dlouho nechytal ale dostal se z toho a od další třetiny chytal skvěle….. SKVĚLE CHLAPCI!

• pavel napsal:

Bohužel letos asi už ne. Podle mě ho převyšují Haula, Schroeder, Carter a možná i Cooke (neviděl jsem ho v noci hrát, nemůžu posoudit), takže do sestavy má bohužel asi daleko.
        To s Darcym se dalo čekat, ale zvládl to skvěle 🙂
        A doufám, že Zucker dostane v létě pořádně dlouhou smlouvu!!

• admin napsal:

Yeo dá proti St. Louis do brány Dubnyka a uvidíme ako to bude s hráčmi. Či dá najlepšiu zostavu, aby sa pripravil na play-off alebo dá hviezdam oddýchnuť a šancu dostanú mladí.